NA AKÝ ÚĆEL SLÚŽIA TRIÁKOVÉ REGULÁTORY

02.04.2015 09:26

NA AKÝ ÚĆEL SLÚŽIA TRIÁKOVÉ REGULÁTORY

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

 

TR-2300W   PRE DOMÁCICH MAJSTROV

Potrebujete elektromotor? Vŕtačka, uhlová brúska alebo iné dostupné náradie po pripojení na regulátor TR-2300W vytvorí všestranne použiteľný elektromotor na rôzne vami navrhnuté zariadenia. Stačí si vyrobiť držiak na vŕtačku alebo karbobrúsku, k náradiu pripevniť remenicu a máme univerzálny elektromotor s reguláciou otáčok.

 

TR-2300W   PRE BRÚSIČOV NOŽOV A NÁSTROJOV

  Na brúsenie nožov potrebujeme čo najnižšie otáčky. Väčšina brúsok má vysoké otáčky. Tie pri brúsení nožov, alebo nástrojov poškodzujú ich materiál. Ak sa nôž, alebo nástroj prehreje, zakalí sa, zmení pevnosť a tým sa zničí. Na jeho pôvodnú tvrdosť ho už nikdy v domácich podmienkach nezakalíme. Nízke otáčky dosiahneme pripojením regulátora TR-2300W na uhlovú brúsku alebo na vŕtačku. Týmto spôsobom môžeme brúsiť všetky druhy náradia.

 

TR-2300W   PRE AUTOKLAMPIAROV

Pri brúsení gitu na aute alebo rezaní karosérie je potrebné, aby mala brúska nižšie otáčky. Prehrievanie karosérie pri rezaní má za následok, poškodenie karosérie, ktorá je potom náchylná na koróziu. Takýto zničujúci efekt na karosériu má aj brúsenie. Ak na brúsku použijeme regulátor TR-2300W a znížime jej otáčky sa vyhneme nežiaducemu poškodeniu karosérie vplyvom tepla.

 

TR-2300W   PRE AUTOLAKOVAČOV

Po nastriekaní auta ho treba preleštiť, aby sa odstránili drobné nedokonalosti. Jednoduchým riešením je využiť uhlovú brúsku ako leštičku. Tá má ale vysoké otáčky.

 Regulátorom TR-2300W si otáčky znížime na požadovanú úroveň.

 

TR-2300W   NA VYHRIEVANIE ÁUT V ZIME

Na blok motora si namontujeme špirálu. Použijeme časový spínač, ktorý nám zapne vyhrievanie hodinu pred odchodom do práce. Špirála má vysoký výkon a nedá sa použiť na vyhrievanie motorov áut. Ak špirálu pripojíme priamo na sieť, chladiaca kvapalina sa rýchlo zohreje a nestihne precirkulovať v bloku motora. Pomocou regulátora TR-2300W špirálu nastavíme na nízky výkon a tým sa motor pomaly zohreje. Po naštartovaní ihneď začne fúkať horúci vzduch. Zohriaty motor berie menej paliva ako studený. Takéto riešenie je výborné hlavne pri dieselových motoroch, ktoré majú ťažké štartovanie.

 

TR-2300W   PRE VČELÁROV - MEDÁROV

Potrebujeme ručné náradie, napríklad brúsku, ktorú remenicou prepojíme na medomet cez požadovaný prevod. Remenicu si vyrobíme z matky na držanie kotúča, stačí vyrobiť dilatačný krúžok šírky remeňa. Prevod musíme dimenzovať tak, aby sme mali dostatočný výkon. Najlepšie je, ak brúska pracuje na najvyššie otáčky. Na brúsku pripojíme regulátor a máme medomet s elektrickým pohonom a reguláciou otáčok.

 

TR-2300W    NA ELEKTROCENTRÁLY

Ak nemáme dostatočne výkonnú elektrocentrálu - 600 W, pri zapnutí 900 W brúsky nám na centrále vyhodí istič. Problém je v tom, že komutátorový elektromotor pri svojom štarte berie 5-krát väčší prúd. Regulátorom TR-2300W výkon na brúske pomaly pridávame a brúska nám istič nevyhodí.  Regulátor nám umožní, aby sme na 600 W elektrocentrále používali aj 2000 W brúsku. Brúska pri svojej práci využíva taký výkon, ako silno ju zaťažíme.

 

TR-2300W   NA REZAČKY POLYSTYRÉNU

Pri rezaní tenšieho polystyrénu sa nám drôt prehrieva, čím sa rýchlo opotrebuje rezací drôt.

Ak na reguláciu použijeme TR-2300W,  tomuto nežiaducemu efektu sa vyhneme. Môžeme použiť aj transformátor z vyšším napätím. Napätie si nastavíme pomocou regulátora.

 

 

 

TR-2300W-SV-DPS  -  TR-8000W-DPS

ŠETRENIE ENERGIE A PREDĹŽENIE ŽIVOTNOSTI ŽIAROVIEK

Určite máme v domácnosti miesta, kde postačuje aj slabé svetlo. Reguláciou svetelných zdrojov môžeme ušetriť veľké množstvo energie. Modul triakového regulátora  R-8000W-DPS alebo      R-2300W-SV-DPS môžeme osadiť do inštalačnej škatuľky a nastaviť požadovaný výkon spotrebiča. Znížením napätia žiarovky niekoľkonásobne predlžíme jej životnosť.

.

TR-2500W   REGULÁCIA BOJLEROV A PREDĹŽENIE ŽIVOTNOSTI ŠPIRÁLY

Ak  konektorom a špirálou tečie veľký prúd, vznikajú veľké straty na prívodových vodičoch, ale aj na konektore, ktorý ide k špirále v dôsledku nedokonalého kontaktu.

Konektor sa roztopí v dôsledku veľkého prúdu, ktorý preteká konektorom. Prúd znížime pomocou regulátora TR-2500W, ktorý je určený na reguláciu výhrevných telies. Znížime ním výkon bojlera napríklad na polovicu, voda sa nám bude zohrievať o polovicu dlhšie, ale zabránime zničeniu konektora a stratám na vodiči a konektore.

 

TR-2300W-SV   REGULÁCIA OBEHOVÉHO ČERPADLA

Ak máme kotol na plyn alebo drevo a obehové čerpadlo nám tlačí zbytočne veľké množstvo vody aj pri prvom stupni, môžeme regulovať regulátorom TR-2300W-SV.

Tento typ regulátora je navrhnutý na reguláciu asynchrónneho elektromotora.

 

TR-2300W-SV   REGULÁCIA POHONU NA SÚSTRUH, FRÉZU

Vyrábame si vlastný sústruh, alebo frézu a máme problém, ako regulovať rýchlosť posúvania frézovacieho stola alebo suportu? Použijeme triakový regulátor  TR-2300W-SV,

ktorý nám poskytne vyšší krútiaci moment aj pri nižších otáčkach. Uhlovú brúsku, napojíme cez remenicu na trapézovú tyč.Týmto spôsobom dostaneme reguláciu posuvu frézovacieho stola, alebo suportu na sústruhu.

 

TR-2350W-T   REGULÁCIA NABÍJANIA BATÉRIÍ

Starý transformátor môžeme využiť na výrobu nabíjačky stačí usmerniť výstup. Autobatérie majú rôznu kapacitu a nabíjajú sa rôznym prúdom. Ak použijeme regulátor R-2350W-T, ktorý je určený na reguláciu transformátora, nabíjací prúd si môžeme ľahko regulovať. Tak získame univerzálnu nabíjačku, ktorá sa dá použiť na nabíjanie všetkých tipov batérií.

 

Späť